Yes. I stockpile two different types of items.
(1) One type are sale items that are well discounted, hold well, and we eat regularly. I only stockpile enough that I'm confident that we'll eat it all before it'll go bad. Things that this often includes: tomato sauce (when a dollar a jar), the brand of croutons we like ($1 a bag), Annie's mac n cheese ($1.25 a box), frozen fake meat products (usually around $3 a container), icecream ($2 a container for Breyers), frozen veggies and berries (grocery brand on sale, diff price depending on size bag), whole wheat pasta ($1 a box), refried beans ($1 a can), salsa ($2 a jar), salad dressing ($1.50 a bottle), cheerios ($1 for small box and equiv pricing up for larger boxes), peanut butter ($2 a jar), and coffee ($6.99 a container).
(2) I also stockpile the few bathroom/cleaning products we buy and things we use for making bath/cleaning products. I will stockpile some of these when they go on sale (like toilet paper). But, others, like Dr Bronner's soap, natural dish soap vinegar, baking soda, washing soda, etc, don't seem to really go on sale. However, usually once a year (right now before back-to school), I go through and stock up on enough to make all of our cleaning/bath for the year, even if it's not on sale because (a) I like to just have it all on hand to just make what we use when we need it, and (b) I can at least usually buy things in bulk, which saves some.
There are other things we buy in bulk (eg, raw almonds), but I'm not sure if bulk buying is stockpiling or not.
However, we do have lots of cabinet space and a pretty empty basement (since we also have a barn), so storing things really is no problem. When we downsize we might have to re-examine what we stockpile.